syniyahg
syniyahg syniyahg
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​ 3 1/2 ​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.What was the total cost of the milk?

Respuesta :

gibsong23123
gibsong23123 gibsong23123
  • 16-05-2021

Answer:

The answer is 9.45

Step-by-step explanation:

2.7*3.5=9.45

Answer Link

Otras preguntas

Imagine that you are Chanakya and write a letter to Chandragupta telling him about the insult your received from King Nanda. Explain why it made you so angry an
how a scientist might use a graph of the relationship between population growth and time to identify a trend
1. $350 at 5% for 4 years
A game is played with the following rules. Three ordinary coins are flipped and count as a single "turn" in the game. Each coin could land on heads or tails. Af
Please can I have help on this
19. Calculate the size of the angle marked x in the diagram.
You rent an apartment that costs $1300 per month during the first year, but the rent is set to go up $120 per year. What would be the monthly rent during the 8t
Find the gradient of the line segment between the points (-1,3) and (1,-2). Give your answer in its simplest form.
Please help me on this question I really need help. :,)
1 2 3 4 5 6 8 g 10 CO 2a Which expression is equivalent to 364a6b7c9? bo(142?b°c 4a?b?c°(16) Baºb°c" (Vb0 Ba?b%cº(PVD