abbielife78 abbielife78
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

8 1/2 pounds cost $34 ____ per pound

Respuesta :

arbarrett47
arbarrett47 arbarrett47
  • 14-05-2021

Answer:

$4 per pound

Step-by-step explanation:

34/8.5(or 8 1/2) is equal to 4.

Answer Link

Otras preguntas

Why would Christian areas in A.D. 325 be located near large cities and mostly along the coasts and rivers?
Pls help rlly easy xx
A production possibilities frontier. A. Shows the market for a good or service B. Shows the act of buying and selling C. Shows how participants in the market a
Choose the plural present simple form of the verb to complete the sentence. The students in grade eight……..vegetables in the garden outside in spring. 1. Planti
does anyone know how to pass paying for answer
A football is kicked straight up into the air; it hits the ground 3.6 s later. A) What was the greatest height reached by the ball? Assume it is kicked from gro
-2 x 3/7 please help me!
find the product of 8²×16²×32²​
answer number 16 tyty js doing homework and looking for answerss​
Where were the British located while the French where in Canada