oooii
oooii oooii
  • 13-05-2021
  • Mathematics
contestada

number 1 and number 2 plz

number 1 and number 2 plz class=

Respuesta :

alexis8542
alexis8542 alexis8542
  • 16-05-2021

2 for number 1, 3 for number 2

Step-by-step explanation:

1/2 or 0.5×4=2 and 3/4 or 0.75×4=3

Answer Link

Otras preguntas

734.8 divided by 1.67
Audrey has $120 to spend on a tennis racket and lessons.The racket costs $45 and lessons cost $15 per hour. Define a variable.Then write and solve an equation t
which gas forms 21% of the earths atmosphere
Is catnap a compound word
A peregrine falcon can fly 332 kilometers per hour. How many meters per hour can the falcon fly?
how can I show how numbers are related
what is the complete pattern? _______ 8,570 ________ 85.7 8.57 _______
What was the name of the ship that brought the settlers to Plymouth? A. Santa Maria B. Mayflower C. Discovery D. Golden Hind help please :)
What is 15\y=40\12 (solving proportions
Which equations could model this problem? A package of 12 cans of dog food costs $33. What is the unit price d per can of dog food? Choose all answers that are