duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

A spinner has three sections. The table shows the results of spinning the arrow on the spinner 80 times. Section 1 Section 2 Section 3 18 30 32 What is the expe
what system of units do scientist use to measure the properties of matter
PLZ HELP ME WITH THIS I NEED AN ANSWER RIGHT AWAY! Which word in the sentence is a preposition? The older children waited quietly behind the younger children.
Graph the system of equations: y=-x^2+3x-1 2y-1=x
What should be considered when trying to discover the theme of a piece of literature? A. the main character’s growth, behavior, and motivations B. the values il
I NEED IMMEDIATE HELP! PLEASE!! Who was the leader of a failed attempt to free Venezuela? A. Simón Bolívar B. Father Hidalgo C. José de San Martín D. Franc
In the late 1980s and early 1990s, Poland and other countries in central Europe changed from authoritarian political systems to more democratic ones. These deve
Please help me - thankyou :) i have received this question twice now. I now 1 is not the answer, i don't think 600 is the answer, so is it 6, or 1000? i filled
Which statement accurately describes Soviet Premier Nikita Khrushchev's reaction to the Bay of Pigs invasion? A. He believed that Kennedy was a weak president a
what's 78 divided by 3?