VarawofwangelseaJe VarawofwangelseaJe
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

15 oranges were purchased.

Cost per orange: $0.45

c = total cost of oranges

Which equation shows
the total cost of oranges?

Respuesta :

Brik Brik
  • 02-12-2016
c=cost per orange ×no. of oranges purchased
Answer Link

Otras preguntas

Felicia bought 4 buckets of popcorn at the movies if she paid a total of $15 how much is one bucket of popcorn?
Pls help me on this math pls i give 15 points
Which of the following is an optional information in a cover title
Which of the polygons listed below have at least three angles? I Triangles II Quadrilaterals III Pentagons IV Hexagons A. III and IV B. II, III, and IV
How did the arts in the United States effect changes in society in the 1920’s
What is the third step in the prewriting process for an argumentative essay? forming a claim finding evidence developing a position organizing an outline
He ________ uses images and storytelling that relate to hispanic culture
Goods that are produced today in order to make other valuable goods and services in the future are called ________ goods.
I Have To Write Two Paragraph Abt How Social Media Can Be Harmful And Beneficial To Teenagers Can SomeOne Write A Paragraph In The Comments So I Can Write It Do
Why is Fortinbras entering Denmark?