shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

find x and EF if BD is an angle bisector
how to find cube root of 0.125
factor using ac-method and factor completely, 25x²-30x--40  (help)
There are 156, 208 and 260 students in Groups A, B, C respectively. Buses are to be hired to take them for a field trip. Find the minimum number of buses to be
Differentiate the following functions s=4e^3t-e^-2.5 w.r.t.t
a spoon can sound like bell no this  is not  a riddle  it science prove it
Differentiate the following functions s=4e^3t-e^-2.5 w.r.t.t
Select the approximate values of x that are solutions to f(x) = 0, where f(x) = -8x^2 + 8x + 5.
what is the value of the 2 in the number 1250?
How will you describe the pathway of oxygen in the breathing system ?