fdonaldss fdonaldss
  • 01-12-2016
  • English
contestada

chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels

Respuesta :

nerdvodka
nerdvodka nerdvodka
  • 01-12-2016
Not sure why this is in the English section, but the answer is 1.50.
Answer Link

Otras preguntas

segregation in a sentence
Post an example of a conflict that could arise from not warming up before working out. How you can recognize it, and how you can resolve it ?
Adequate vitamin d intake is essential to ensure efficient _____ absorption.
When culture spreads through things like television, the Internet, and radio, this is called cultural diffusion through __________.
Determine all of the x-intercepts of f(x)=x(x+5)(2x-7)
Need help with these questions
Choose the BEST paraphrase of this text: A koala will spend the majority of its day, about twenty two hours, sleeping in its eucalyptus tree. A) Koalas sleep
Please help me with this
Which of the following months would be the darkest at the South Pole? January December August February
The total money made for a movie in its opening weekend was $58,788,188. What is this amount rounded to the nearest million?