lindawilliams1101
lindawilliams1101 lindawilliams1101
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

please help asap im confused

please help asap im confused class=

Respuesta :

katelynjamila
katelynjamila katelynjamila
  • 15-04-2021

Answer:

Brand #2

Step-by-step explanation:

Brand #2 is the cheapest making it the best value.

Hope this helped :)

Answer Link
darkmoon00
darkmoon00 darkmoon00
  • 15-04-2021

Answer:

brand 2

Step-by-step explanation:

brand 2 is 1.18 per packet

Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to the equation? 3/4(4c+16)=2c+9
In a series of rock layers, a geologist finds fossils of a lizard-like dinosaur and a fern-like tree in layers that are 1.0 m and 1.5 m deep. However, in a laye
What does tanget mean in geometry?
Earyn owns French Twist Hair Salon. She charges $35 for a cut an $120 for a cut and color combo. Yesterday she had seven clients and earned $500. Let x represen
If a works cited entry begins with the title of an article we can assume that
Which sentence uses a verb that agrees with its compound subject? A. Our jewelry and valuables is kept in a safe. B. My sister and I plays tennis. C. Daffodils
PROMPT: At six o'clock Mr. Jones and some undercover police officers boarded the bus as if they had been total strangers. QUESTION: subordinate clause: clause t
What times 36 equals 144.
what happens to impacts on the surface of bodies without an atmosphere?
Why were factory conditions so bad at the start of the Industrial Revolution?