contestada

1) You had $22 to spend on three pencils. After buying them you had $16. How much did each
pencil cost?
1

Respuesta :

Answer:

$2

Step-by-step explanation:

22-16=6

You spend 6 dollars

6/3= 2

You spent $2 on each pencil

Otras preguntas