savachbeltranperez
savachbeltranperez savachbeltranperez
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

You have $5.60 to buy avocados for a guacamole recipe. Avocados cost $1.40 each.

Respuesta :

e1ida
e1ida e1ida
  • 15-04-2021

Answer:

You could buy 4 avacodos with how much money you have :)

Answer Link
pennylanebeyer pennylanebeyer
  • 15-04-2021

You can buy 4 avocados

Answer Link

Otras preguntas

Does anyone know this answer ??
2 4/7, .25%, 2/5, 5/2 greatest to least
what are some of the different substances that make up a pizza​
SOMEONE PLEASE HELP ME WILL GIVE 30 POINTS PLUS BRAINLIEST!!!!!
. Find the number of doughnuts for the workers if there are typically 3 workers per 5 doughnuts, and 15 workers show up for the meeting. (You must multiply by a
What is the common difference of the sequence 8, 4, 0, -4, -16?
Find a is XZ=19,Xy=a+4 and YZ=a-7.
What city became the capital of the Eastern Roman Empire? A. Carthage B. Alexandria C. Nicaea D. Constantinople
A pile of pebbles has a weight of 85 kg. Some of the pebbles were put into a small sack. The rest of the pebbles is put into a large sack. The pebbles in the la
7. In an atom, electrons revolve around the nucleus in their shell. The K shell can only accommodate 2 electrons while L shell can accommodate 8 electrons. Give