teevgrat26
teevgrat26 teevgrat26
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE ANSWER THIS FOR ME!

PLEASE ANSWER THIS FOR ME class=

Respuesta :

bettyluo904
bettyluo904 bettyluo904
  • 15-04-2021

Answer:

x = (180-147)/3

x = 11

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A 48 ounce of juice costs $2.64 A 64 ounce container of the same juice costs $3.84. a. Find the cost per ounce of each table b. Which size container costs less
Mary is making pillows for her life skills class. She bought 2 and 1 half yards of fabric. Her total cost was $15. what was the cost per yard?
The triangles are similar, what is the value of x?
please do this for me please thanks before:)))))
You need £2,500 as a deposit for a new car. You have already saved 50% of this amount. Which calculation could you use to check how much you still need to sav
what are some of the subdivisions of earth science?
what is the greatest number that has one comma when written with numerals and with number names?
Can some one please help me?
Which sentences in this excerpt from W. W. Jacobs's "The Monkey's Paw" show that the White family does not believe in the talisman’s power? The other shook his
Brian conducts a study to examine the ability of boys and girls in solving difficult mathematical problems. he expects girls to perform much better than boys an