bxbysnowy bxbysnowy
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells avocado for $2.80 per pound. What is the cost of a 2 1 pounds of avocado?
4

Respuesta :

06gavin2133 06gavin2133
  • 14-04-2021
$58.80 you need to multiply 2.80 x 21 to get your answer
Answer Link

Otras preguntas

¿Hay una "salida fácil " para enseñar a un principiante español .
What event triggered the start of World War I? A. The assassination of Archduke Francis Ferdinand B.The sinking of the Maine C.The sinking of the Lusitania D
Thirty percent of all cancer deaths are caused by __________. a. high-fat diets b. sun exposure c. smoking d. sexually transmitted infections
17/16 as a mixed number
Where does gas exchange occur in the respiratory system? A. bronchi B. trachea C. epiglottis D. alveoli
Which government agency would you expect to be most concerned with the impacts of pollution?
What time what equals -30 and adds to +10
If a university wants to maintain a 14:1 ratio between students and teachers, how many teachers would be needed to accommodate 896 students
850 tens equals how many thousands
true or false air is carried through blood vessels