shaywilson354 shaywilson354
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

Silvergrove middle school spent $60 to purchase 4 work books. How many these workbooks can they buy for $90? Solve using unit rates.

Respuesta :

shubh46223js shubh46223js
  • 14-04-2021

Answer:

bro i didt undersated the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a fast food restaurant sold 24 burgers with cheese If the ratio of burgers sold with cheese compared to without cheese was 3:2 how many burgers did they see tot
How does Newton's second law apply to basketball?
Write a pair of numbers such that the value of the 7 in the first number is 1000 times the value of the 7 in the second number, and the value of the 3 in the fi
What is 3.82 rounded to the nearest whole number
Spain has coastline on which of the following sides?a.northernc.southernb.easternd.all of the above
how do solar system and galaxies differ?
A ray of light strikes a mirror. The angle formed by the incident ray and the reflected ray measures 90 degrees. What are the measurements of the angle of inci
What is the estimate for 403,446+396,755 help please
the difference between the square roots of a number is 30. What is the number?
Is .634 rational number