vvnkolos2009 vvnkolos2009
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

Winy bought 9 light bulbs at a cost of 1.19 cents each. how much did winy spent in all of the light bulbs

Respuesta :

SCG1171 SCG1171
  • 14-04-2021

Answer:

$10.71

Step-by-step explanation:

$1.19 * 9 = $10.71

Answer Link

Otras preguntas

If f ( x ) represents the number of hours required to travel x miles, what is the domain of the function, f ( x ) ?
Abstraction is a process of simplification, distortion, or interpretation from observed or recalled forms. True False
reflective essay on poverty​
Which statement summarizes the two sides of the ethanol debate presented in this passage? A) While ethanol has some benefits, the drawbacks of producing ethanol
John rented a jet ski for $199.95. The rental included a rental fee of $75 and an additional charge of $24.99 per hour. How many hours did John rent the jet ski
- Andy wants to rent a one-bedroom apartment in Green Acres. The apartment has a monthly rent of $1,425. He must pay a $150 application fee, a security deposit
The total cost of renting a cement mixer is given by the graph below. (The Attachment) The total cost of renting a forklift is given by the equation y = 30x + 3
What equation represents this graph?
Please help me solve this!
Emma read the statement "the quotient of six and a number, x, is the same as negative two times the and 4.5." She translated it as shown below. 6x=-2X-4.5 What