mcdonalds567
mcdonalds567 mcdonalds567
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

A 12-kg bag of mangoes costs $9.00

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-04-2021

Answer:

I think it would be around $1.33 for each kg

Step-by-step explanation:

You would divide 12 by 9. Once you do that, you get 1.33

Answer Link

Otras preguntas

What did Frederick Douglass and John Brown think of Harriet Tubman? 1. They thought she was a little too little to do any good on the Underground Railroad. 2. T
Which sentence is an opinion? A. Before I crossed the finish line, my heart was pounding, a normal effect of exercise B. Like most people, my resting heart ra
Which TWO statements best identify how Owen's physical description is important to his character? the arts of the beautiful
Which point on the scatter plot is an outlier? (5 points) A. Point A B. Point B C. Point C D. Point D
3. How is the discussion of men on the porch of the store in paragraphs 30-41 important to the passage as a whole? A. It emphasizes the importance of fraternity
How do differences makes us stronger?
How does the Supreme Court make these decisions? How does it work
During genetic modification, A. A prokaryote is changed into a eukaryote. B. A cell takes in DNA from another source . C. A cell's own DNA is inserted into a
Indica la palabra que no está relacionada con cada grupo.
Which setting is best to view the moving bacteria and bacterial shapes.