usmanzakhel64
usmanzakhel64
12-04-2021
Mathematics
contestada
$12 for 5 boxes of cereal (unit rate)
Respuesta :
z0mba
z0mba
12-04-2021
Answer: $2.40
Step-by-step explanation: 12/5 = 2.4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
How is the bill of rights structured or organized how does the organization help in achieving the purpose of the document
Explain why it is important for readers to understand historical context and provide one example to support your claim?
1.Based on what the reader knows about Daisy, what can be inferred about Gatsby’s motivation for arranging to meet Daisy at Nick’s home?“He wants to know—’
Which statement does not correctly describe the Louisiana Purchase? A. It extended the nation's boundary to the Pacific Ocean. B. It gave the United States
Write An attention-grabbing statement about GM foods
Keela can read 2/7 of a book in 3/4 of an hour. How long will it take her to read one full book
how to use scale factor to find missing dimension
Read the excerpt from Justice Curtis’s dissenting opinion, then answer the question that follows. Slavery, being contrary to natural right, is created only by m
A bakery sold 108 cupcakes in one day. The head baker predicted he would sell 88 cupcakes that day. What was the percent error of the baker's prediction?
What limits primary productivity in tropical oceans? A) the availability of nutrients B) the availability of solar energy C) the availability of chem