Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

How many moles in 1.50×10 to the 23rd molecules of ammonia
What can happen if the president chooses to veto a law that has been approved?
How many security levels are there in the federal prison system according to the bureau of prisons classification?
Explain the significance of the “Door of No Return”
How many grams of kbr must be dissolved to make 25.0 ml of a solution that has a molarity of 0.85 m?
what is the solution -10 + sqrt x+8=-4
Italian sonnets consist of two parts, which part of sonnet is presented here from sonnet xIx
What is the algebraic expression of twelve minus the product of nine and a number
In a confidence interval, the finite population correction factor (fpcf) can be ignored when
Perform the following area application. Choose the right answer. Compute the square footage of carpet needed to cover a room 12' 3" x 18' 4". Area = square f