Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

On 1st January 2014, a company purchased Machinery for $200,000. Depreciation was charged under the straight-line method 10% p.a. At the end of 2016, the compan
1. Why are punctuantion marks, like the comma and the semi-colon important?2. Give examples of punctuation marks.​​
What were the key points of economic growth in Japan from the 1960s to the 1990s?
What are the main strengths and weaknesses of each of the competitive strategies: home replication, multidomestic, regional, global, and transnational? What cha
Which statement is needed to complete this syllogism? If the angles of a triangle are all equal, then the sides of a triangle are all equal. If the sides of a t
Write about your class in French.​
If 1-cosA = 1/2 , Then find the value of sinA.
Based on the circle graph,how many pounds of milk and eggs does the average American consume each year?PLEASE EXPLAIN IMAGE IS PROVIDED E.300 F.368 G.460 H.552
1. Refers to the environment of a region and the social and economic lifestyle of its residents. a) Ecosystem b) Habitat c) Residence d) Atmosphere 2. _carrie
How much percent of shops are in the city? How about in the country? HELP PLS WILL GIVE BRAINLY FAST