Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A lizard accelerates from 2 m/s to 10m/s in 4 seconds. What is the lizard’s acceleration?
A soccer is having a car wash. The team spent $55 on supplies. They earned $275, including tips. The team profit is the amount the team made after paying for su
What number divided by 8 equals 7
Simplify the expression: In(e^5x).
Why do geographers study human systems and human environment relationships?
Tom has twice as many marbles as Luke. Together they have 39 marbles. How many marbles does Tom have?
A lizard accelerates from 2 m/s to 10m/s in 4 seconds. What is the lizard’s acceleration?
What is the complete predicate of the following sentence? Sharon and Jason went for a walk and then a bike ride.
How many feet is this please help
Church of the Holy Sepulcher, Dome of the Rock, Western Wall Which city is home to these three monuments