Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

calculate the length of third side of triangle if one side is 38.5 inches and the second side is 30 inches
List one method of testing a product quality
If A is a 5 x 7 matrix, then the linear system Ax = b (where b is a 7 x 1 matrix) is underdetermined.a. trueb. false
What should a writer do to revise an argumentative essay? Select three options. O remove any personal statements O make sure the tone is objective O make the w
tehre are 5 different math books, 3 different science books and 2 different english books. how many way can u arrange them?
For the graph of the function, identify the axis of symmetry, vertex and the formula for the function. O Axis of symmetry: x = -0.5; Vertex: (-0.5, 0.75); f(x
What is the common difference in the sequence 10, 20, 30, 40, 50,... ? A. 10 B. -10 C. 1/2D. -1/2
What is the expression of 27
What is the answer to 60÷5 (7-4)? Explain step by step how you get to this answer?
long ago one fox is ------- he roming here and there in search of food and finally he look ---------- and he go vineyard he sees ------ripen grapes he want ----