sarahsanchez910
sarahsanchez910 sarahsanchez910
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

NEED HELP ASAP
At the local bakery, 3 boxes of cookies cost $12.00. How much does each box of cookies cost?
$3.00
$4.00
$15.00
$36.00

Respuesta :

ejpjrocks123
ejpjrocks123 ejpjrocks123
  • 02-04-2021

Answer:

B. $4.00

Step-by-step explanation:

I know this because you would divide the $12.00 by the three boxes of cookies which would be $4.00, So each box of cookies cost $4.00

Answer Link

Otras preguntas

Why do the gulag guards want to frighten the people they arrest?
Need help on geometry please someone ....
To get 150g of a 12% solution, do you need more salt than to get 120g of a 15% solution?
Which of the following does NOT describe the War on Terrorism? It began in response to the September 11 terrorist attacks. It affected the domestic and foreign
Administration of the virginia property owners' association act comes under the
Solve for x and type your answer as simply as an integer or decimal value. If you can’t type the number exactly, round to 4 decimal digits. If it’s a fractional
y varies inversely as the square of x. If y = 12 when x = 2, then what is x when y = 3?
In the election of 1992, an incumbant president lost to a former rhodes scholar, largely because of economic issues. what was the outcome of that election.
please please answer click on image to see full pic
PowerPoint creates visuals called A. slides. B. charts. C. images. D. text.