jtgallo jtgallo
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Each gallon of gas costs $3.50.

Respuesta :

kenarmstrong06
kenarmstrong06 kenarmstrong06
  • 01-04-2021

Answer:

I need to know how many gallons you have.

Step-by-step explanation:

You should multiply the amount by how many gallons.

Answer Link
truthcavanaugh
truthcavanaugh truthcavanaugh
  • 01-04-2021

Answer:

whats the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are some similarities and differences between electromagnetic waves and mechanical waves
What was a cause of the Russian Revolution?
how can i evaluate (-7/10+0.15)÷(-0.125) please help
How many planes of symettry can you draw through a jelly fish? A-None B-2-5 C-1 D-More than 5
Planarians have a branched digestive tract with both a mouth and an anus. a. True b. False
Which tense shows progression or continuation of actions or states of being?
An individual can reduce the amount of risk associated with an investment program by using: a. an investment timer. b. asset allocation. c. a portfolio picke
What percentage of animals are inscets?
John Locke believed that all people had natural rights which included _________________. a. life c. property b. liberty d. all of the above
The Sun transfers energy to the atmosphere primarily by _____. conduction convection radiation all of the above