sewenger sewenger
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 ounces of honey cost $2.50 what will be the cost for 2 ounces?

Respuesta :

kaydriaunnagraham74 kaydriaunnagraham74
  • 15-03-2021

Answer:

50cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which verb form best fits this first part of this conversation? Eduardo: ¿Qué comprar ustedes? Fernando y Victor. Queremos comprar los electrodomésticos para nu
Benito embroiders and sells T-shirts. The graph shows his profit as a function of the number of shirts sold. After selling a certain number of shirts, Benito us
How do you Simplify the expression completely. c(4b3+3a)+b(2cb2−6ac) Click
The sum of 2 times a number and 10 is the same as 6 times the difference of the number and 1. What is the number? -4 -1 1 4
Which of the following principles is shared amongst the teachings of Islam, Judaism, and Christianity?
Solve the equation for x. x3 = 64
Arrange the following lengths in their increasing magnitude 1 meter, centimeter, 1 kilometer, 1 millimeter ​
What do these words have in common? •unicorn •unicycle •uniform •monologue
A bag contains 8 green, 4 black and 6 yellow marbles. What is the probability of randomly selecting a yellow marble ?
every negative integer J is less than or equal to its inverse written in mathematical language