courtneyspruell45 courtneyspruell45
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

What’s the answer and what’s the solution to the answer ?

Whats the answer and whats the solution to the answer class=

Respuesta :

SkyNoelle12
SkyNoelle12 SkyNoelle12
  • 15-03-2021

Answer:

12 Doughnuts for $7.68 = $0.64 per doughnut

Step-by-step explanation:

3 Doughnuts for $2.25

5 Doughnuts for $3.25

12 Doughnuts for $7.68

2.25 / 3 = $0.75 per doughnut

3.25 / 5 = $0.65 per doughnut

7.68 / 12 = $0.64 per doughnut

Answer Link

Otras preguntas

For f(x) = 5x-2 and g(x) = 4x4 - 3 find the following. a. (fog)(x) b. (g of)(x) c. (fog)(2) a. What is (fog)(x)?
My friend had to go out of town and her dogs are going to be in the cold weather all night (shown below) I live 4 minutes away and her dogs don't get along wi
How does the division of labor affect businesses? A. It requires them to pay their employees higher wages. B. It allows them to greatly reduce the size of their
please help 15 points ​
Who were the Torre of the revolutionary war
i need help q-Explain why pieces of Earth’s earliest crust do not exist. for science assignment, thanks help asap
find the area of a rhombus whose side is 7.5 cm and whose altitude is 4 cm if one of its diagonals is 8 cm long find the length of the Other diagonal​
what is meant by the reformation​
Paul and James are class fellows and their ages are consecutive natural numbers. The product of their ages is 63.Paul is elder than James. Determine ages of bot
What is the length of DF? A DF=24 B DF=10 C DF=30 D DF=40