joannleeolsen4213 joannleeolsen4213
  • 14-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Johnson bought two dozen cookies at $13.20 for her students. What is the cost for each cookie that is given to her students? *

Respuesta :

colesparks51
colesparks51 colesparks51
  • 14-03-2021
13.20 divided by 24.

That’s $.55 a cookie.
Answer Link

Otras preguntas

Find a polynomial function f in standard form with zeros 3i, -2, 1
Slope = -5 and Y -intercept (0,7)
Kaitlyn is 19 years old, and her grandmother recently passed away. She was surprised to learn that her grandmother left her $500,000 in her will. Which investme
how do i ask a question in hot questions?
Mia makes a delicious soup broth. She wants to seperate the solid ingredients from the broth. How could she do this?
Is #4 right? Someone plz help.
A computer game that can be purchased online and played right away has good ________ utility. A. Form B. Information C. Value D. Time Please select the
Please help I don't know what to do next
List and describe some events of the 1950s that increased hos­tilities between the United States and the Soviet Union.
People who use hallucinogens often experience: