Myusernameisblank
Myusernameisblank
11-03-2021
Mathematics
contestada
I need this answer plz and thx
Respuesta :
thebecks
thebecks
11-03-2021
Answer:
36.4/26 = 1.4
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?
Need help with chemistry homework. About separation of mixturesWhen you evaporate saltwater, and there's salt left, how does they separate, even though they wer
URGENT. Pyramid A is a square pyramid with a base side length of 12 inches and a height of 8 inches. Pyramid B has a volume of 20,736 in3. How many times bigger
find a, b and c. don’t be slow. show the equation and answer for all pls (:
Can you draw a free body diagram of this for me?
What would happen to a freshwater protozoan if removed from its normal habitat and placed into a saltwater pool? (hint: freshwater=high concentration of water.
During ___ of meiosis, ___ chromosomes pair up forming a ___. Crossing over occurs at this time as sections of ____ chromatids are exchanged. This exchange crea
larantWater(sugar)Carbondioxide29. The energy released in this process was originally present in1) sunlight and then transferred to sugar2) sunlight and then tr
Is it impossible to increase the cost of an item by less than 1%
An observer (O) is located 900 feet from a building (B). The observer notices a helicopter (H) flying at a 49° angle of elevation from his line of sight. How hi