Maximus2001
Maximus2001 Maximus2001
  • 15-11-2016
  • Mathematics
contestada

If samantha buys one box of granola for $2.25, and sell it for $4.75, what is her markup?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-11-2016
$4.75 - $2.25 equals $2.50 her markup is $2.50 per box
Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST. Lizzy’s cell phone plan charges 5 cents per message for in-network text messages and 10 cents per message for out-of-network text messages
651 652 004 to nearest 100000
Read this excerpt from "Gravity" by Judith Ortiz Cofer. "Lock the door behind me, will you, Elenita," she said, her voice soft and sad. I nodded as she walked a
4. Who was the first person to walk on the Moon?
WILL GIVE BRAINLIEST. Joanna saves nickels and quarters in a jar. If she saved five times as many nickels as quarters, and her coin collection is worth $390, ho
Focusing on the solution by changing the way shoes are made to expand as the foot gets bigger and changing bicycles to better match the needs to people in diffe
What dos Al Gore mean by "mutually assured destruction"?
I need help asap :(:):)
Why are tariffs low in Australia? * 10 point O Australia wants to encourage trade with other countries Australia wants to limit the production of goods to keep
Option 1 y=1/2x - 4 Is this the graph for the equation?