graca3l0akkaekamelis graca3l0akkaekamelis
  • 13-11-2016
  • Mathematics
contestada

a pair of socks costs $5.00. a package of 3 pairs costs $12.00. how much would you save if you buy 2 packages instead of 6 individual pairs?

Respuesta :

avolia avolia
  • 13-11-2016
you will save 6 dollars If you buy 2 packages, instead if 6 individual pairs.
Answer Link

Otras preguntas

joelle would like to tip her hairdresser 20%. If her haircut was $38.00, which expression should she use to find the tip amount?
Which of the following lists include moderate to vigorous physical activities that you can participate in outside of school?
Which elements are distinct to drama and not typically found in other written stories? a. plot b. script c. setting d. theme e. cast
If a company's scope is too big, what is likely to happen?
Differentiate cosX- sinX
please help How did the geographical concentration of African people change as a result of the Atlantic slave trade? A. Large populations of Africans emerged i
Mrs burnham is maligno modeling clay for her Class she Needs 2/3 cup of warm éster for each batch. Mrs burnham has a 1 cup measure that has no other markings.
Which sentence has no errors in capitalization? A. We traveled to washington, D.C. on our school trip. B. On our first day, we t
Which of the following DO steroids strengthen?
A white cane is used for support. True or false?