BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

If you vertically compress the linear parent function, F(x)=x, by multiplying by 1/2, what is the equation of the new function?
Study the group of signal words; then select the name of the pattern in which these signal words would probably be used. additionally, also cause-effect compar
When was the polish government taken over by communist
SPANISH HURRY PLEASEEE
What is tan 330 degrees?
Shelly biked 21 miles in 4 hours. What is shellys average speed in miles per hour?
What is the address of the element 24?
What does Douglass call his “pathway from slavery to freedom”? A. Winning over Sophia Auld B. Escaping from the Auld's home C. Learning to read
(Fill in the Blank) Lamar is writing a coordinate proof to show that a segment from the midpoint of the hypotenuse of a right triangle to the opposite vertex fo
PLEASE HELPS LOTS OF POINTS THANK YOU THANK YOU LYYY