kayla7112857
kayla7112857 kayla7112857
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Michah eats 12 pies in 3 minutes. How many pies does he eat per minute?
I need help with it it says rate and unit rate

Respuesta :

essface1415 essface1415
  • 04-03-2021

Answer:

4

Step-by-step explanation:

12/3 is 4

Answer Link
nizaraquil
nizaraquil nizaraquil
  • 04-03-2021

Answer:

4 pies

Step-by-step explanation:

12 / 3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Which region of Oklahoma is known for having hills with thick forests, cultivating soybeans, having a good oil supply, and being the home of the Tallgrass Prair
kali spent $50 on 4 rose bushes and 1 geranium. jasmine spent $118 on 8 rose bushes and 11 geraniums. what is the cost pf one rose and one geranium?
Leukemia is a type of cancer that prevents a person from being able to make new blood cells. what part of the body develops this kind of cancer?
Is there a different between war & murder
a compass to Earth's Moon does not point in a specific Direction on the moon what is most likely the reason for the difference between how the compass works on
Rocky mountain bottling company produces a soft drink that is sold for a dollar. at production and sales of 800,000 units, the company pays $600,000 in producti
what is one way to find the number of valence electrons in an element
Veins carry carbon dioxide to body cells. True False
Which of these forms of financial assistance does not have to be repaid?
What other goals did lewis and clark hope to accomplish?