collsaa39 collsaa39
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

SOMEONE, PLEASE HELPP ME!!!
Ten hamburger values meals cost $60.

SOMEONE PLEASE HELPP ME Ten hamburger values meals cost 60 class=

Respuesta :

achillesmichaelolive
achillesmichaelolive achillesmichaelolive
  • 04-03-2021
Each burger is 6 dollars each and 4 of them would cause 24$
Answer Link
drewfrosch159
drewfrosch159 drewfrosch159
  • 04-03-2021
The burgers are $6 bucks each and 4 times 6 is 24 it’s 24
Answer Link

Otras preguntas

Quinn spent 16.49 for 3 magazines and 4 sheets of stickers the magazine cost 3.99 each and sale tax was 1.02 Quinn also had a coupon for 1.50 if each sheet of s
Nonfiction is written strictly to inform or educate. a. True b. False
Which of the following increased in the 1920s? a. farmers' debts b. prices for farm products c. foreign demand for u.s. farm products d. domestic demand for
in a unitary system of government local offices
There are 4 swimmers in a race. There will be a first place, a second place, and third-place prize award. In how many different ways can the 3 prizes be awarded
why did the iroquois side with the british and not the french in many conflicts
The amount of money that college students spend on rent each month is usually between $300 and $600. However, there are a few students who spend $1,300. What me
In a republic, what happens if people become dissatisfied with the way the representatives are going?
explain the role of organisms in group a in the ecosystem
What is a benefit of using renewable energy resources? Clean fuel Sustainable energy Saves money no pollution