bellabellapanda70
bellabellapanda70 bellabellapanda70
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 8 kg of butter is $ 904. what will be the cost of 14 kg of butter

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

$1582

Step-by-step explanation:

cost of each kg 904/8=113

cost of 14 kg 113x14=1582

the cost of 14 kg of butter is $1582

Answer Link

Otras preguntas

How can you utilize your heart rate recovery to determine your fitness level ? Helppp
Jonathon kicks a kickball into the air. The height of the ball in feet can be determined using the equation h(t) = 32t - 16t^2 where t is time in seconds. To de
Which of Bradbury's books tells the story of a self-indulgent America whose critical thoughts are outlawed? a. Dark Carnival b.Fahrenheit 451 c. The Martian Ch
the expression x + 16 divided by 2 is an example of an _____ please help :(
I’ll mark brainliest!!! If the graph of a function increases as x increases and decreases as x decreases the degree must be____
Helpppppppppppppp meeeee plsss
Round the following number to the nearest whole number: 167.208
You have a picture that is 4 inches wide by 6 inches long. You want to reduce it in size to fit a frame that is 1.5 inches wide. How long will the reduced photo
Alkenes provide many ways for incorporating oxygen atoms at specific locations in our molecule. a. True b. False
Someone please help me ​