amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following best describes good autobiographies? a. revealing b. lengthy c. rambling d. fictional
Simple Social Studies Question About The Civil War! In 3 sentences summarize the Anaconda Plan.
What was one reason the industrial revolution began in Great Britain
The __________ is the source of the interpersonal communication—the person who originates the communication encounter.
All insurance is based on a principle called A. division of risk. B. investment premiums. C. cash value coverage. D. premium earnings.
what causes the need for change? Have at laest 2-3 sentences explaining it. I need the smartest answer.
Salads are always a healthy alternative in a restaurant. TRUE or FALSE.
Which situation allows evolution doing gene duplication
Water could be made to boil at 105 C instead of 100 C by ____. (1 point) adding a lot of energy to the water increasing the external pressure decreasing the ext
Subject to the annual dollar limitation and the earned income limitation, deductible IRA contributions are allowed for all taxpayers who do not participate in a