kodeevans kodeevans
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Drag the correct answer and drop it in the box given below:




If a person bought a bag full of 8-8− kg rice that costs \$240$240, What will be the unit price?

Respuesta :

shouh shouh
  • 03-03-2021
The unit price would be $30 per kg
Answer Link

Otras preguntas

What are 3 pros and cons of nuclear transmutation?
what is the answer to 93 + (68 + 7)
whats the difference between word form and standard form and expanded form
A=(f+g/2)h ,solve for g
Mixed numbers between 0 and 2, with an interval of 1/3 between each pair of mixed numbers.
Mixed numbers between 0 and 2, with an interval of 1/3 between each pair of mixed numbers.
What is the common English unit of mass?
how to write the number 119,000,003  two ways
how do I factor 8x^4-48x^3=56x^2
Two locomotives approach each other on parallel tracks. Each has a speed of v=95 km/h with respect to the ground. If they are initially d= 5.0 km apart, how lon