tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

A Carolina chickadee family has made its home in a red maple tree. Their tree is an old one. It stands in the middle of a forest. Describe a change that co
True or false. A person's oral communication skills can give either a positive or negative first impression.
Before the Europeans occupied central Mexico, they were the indigenous residents. a. Incas c. Aztecs b. Mayans d. Hopis
how to advise a friend who responds to conflict by confrontation (why is it unhealthy)
An unknown quadrilateral has the following angle measures. 77°, 103°, 77°, 103° Which of the following could be the unknown quadrilateral? A. parallelogram
mr. Sanchez has 16 feet of fencing to put around a rectangular garden he wants the garden to have the greatest possible area how long should the size of the gar
true or false the most delicate corals are the plating corals.
One pound equals sixteen ounces right?
0.000483 in scientific notation
What is the ratio of 22/80