NinjaJaxx
NinjaJaxx NinjaJaxx
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

If I save 20$ at the end of every month for 12 years, how much will I have?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

2880

Step-by-step explanation:

144 months times 20 equals 2880

Answer Link

Otras preguntas

halp!!!!!!!!!!!!!!1 Match the graph to the correct inequality. A. d > 2 B. d ≤ 2 C. d < 2 D. d ≥ 2
Estimate the product of 3.9 and 4.6 by using mental math explain the method you used
helppppppppp?!!!:)???
Raul bought 6 tangerines and ate 2/3 of them. How many tangerines did Raul eat?
Ms. Davenport bought a dozen packages of spaghetti sauce mix priced at 3 packages for $1.29. What is the price of one package of spaghetti sauce mix? A) $0.32 B
Communication among cells is required for the coordination of body functions. Cells are able to communicate with each other mainly through nerve impulses and ho
Can you guys help me? I need to study this for a test 1/2=2/3x
What is 2000 divided by 18 Thanks so much
What is the difference between a state,country, and continent?
What is the purpose of using text features in an informative essay? A. It concludes the essay in the best possible manner. B. It lists facts for the information