vivireyez26 vivireyez26
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $3 a pound.
One portion of onion compote requires 1.9 oz of butter.
How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

isslavierowerner
isslavierowerner isslavierowerner
  • 02-03-2021

Answer:

6.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How can we determine the population of soil?
There are 3 blanks for this homework problem I do not know how to do. The quesetions are bolded with blanks and question marks. Weighted Average Method, Unit Co
hey guys plz help meeethe answers have to be in numbers.​
Downcycling is defined as: A. recycling Downy containers B. lower grade of recycling C. lower grade of plastic due to recycling D. recycle education in the lowe
If the area of the square is 36 square units, what is the area of the shaded part?
Help?????????????????????????
Which of the following can be added without altering any of the fractions?
What is the function of RNA polymerase in protein synthesis? It brings the tRNA to the ribosome. It bonds the DNA strand. It unzips the DNA strand. It translate
which of the following best descirbes the transformation used to obtain the first graph below the second graph y=-|x+1|-3 from y=|x|
SWAN85 help right away