QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
the unit rate would be $0.37
Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-11-2016
The unit rate is 37 cents per popsicle.
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the surface integral S F · dS for the given vector field F and the oriented surface S. In other words, find the flux of F across S. For closed surfaces
Y-3x=-2 3x=y+6 Solve system..
tert-Butyl alcohol is a solvent with a Kf of 9.10 ∘C/m and a freezing point of 25.5 ∘C. When 0.807 g of an unknown colorless nonelectrolyte liquid was dissolved
Find the volume of this cylinder.
A sales representative from a local radio station is trying to convince the owner of a small fitness club to advertise on her station. The representative says t
Need help with this question
What happens once the Insert tab is used in PowerPoint to insert a chart into a presentation? •A separate data sheet opens in which to enter data for the chart.
Which item also belongs in the list? Pleaseee
For which intervals is the function negative? Select each correct answer.
The initial number of carbon-14 atoms in the organism at death is