oppxontop
oppxontop oppxontop
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose you had $6.00 to buy bananas and apples. Bananas cost $0.49 per pound and apples cost $0.34 per pound. Write a linear equation that represents the different amounts of fruit you could buy.​

Respuesta :

gigglemug
gigglemug gigglemug
  • 01-03-2021

Answer:

ok

Step-by-step explanation:

ok ok ok ok ok ok ok ok

Answer Link

Otras preguntas

What military strategy defeated cornwallis at yorktown?
Simple Machine Lever: A ________ that pivots on top of a fixed point called a _______.
You are standing 1 meter from a squawking parrot. If you move to a distance three meters away, the sound intensity will be what fraction of its original value?
what SI unit would best be used to express the height of your classroom ceiling ?
my teddy bear gave me a hug is an example of 1.metaphor 2.personification 3.simile 4.alliteration
Solve the equation log 6x - 3 = -4
what other information do you need to prove triangle GHK is congruent to triangle KLG by SAS
if a pH of water is 5.3 then 4.3 is it 1.0 less acidic 1.0 less basic
what other information do you need to prove triangle GHK is congruent to triangle KLG by SAS
does a solution have to involve a liquid? explain.