malfunction20
malfunction20 malfunction20
  • 15-02-2021
  • Mathematics
contestada

Chau bought 28 pounds of flour for $12.
How many dollars did he pay per pound of flour?

Respuesta :

cochranjay
cochranjay cochranjay
  • 15-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation: 28 divided by 12 = $2.33 per pound of flour.

Answer Link

Otras preguntas

Which function is graphed below? fx) = -cos(x) f(x) = cos(x) f(x) = sin(x) F(x)=-sin(x)
169. a. b. C. d. e. and are multi-state nations. and were multi-state nations in the twentieth century but no longer are. China, Germany; Ireland, Vietnam China
explain what is meant by the right to freedom of expression? ​
please please please help me with these four questions! giving brainly!!
100 Points please help 1. Write two sentences to explain what taxes are. 2. Write two sentences to explain how taxes support the economy. 3. Write at least thr
Help on all 3 questions
Can someone please give me the (Answers) to this? ... please ... I need help….
Can someone help me please? I provided 1 picture and i will be providing another one (the bottom half which is only 2 questions) on another question!
23. Explain the process of removing a president from office. What role does the House of Representatives play? What role does the Senate play?
i need help with question 16 and 17