leongresh
leongresh leongresh
  • 14-02-2021
  • Mathematics
contestada

A bag of 1.2kg of apples costs £3.66. How much do they cost per kilogram?

Respuesta :

emily5711 emily5711
  • 14-02-2021
It probs costs $3.33
Answer Link

Otras preguntas

Jason is reading Romeo and Juliet and is interested in planning a short research project to explore the popularity of the theater during Shakespeare’s time. Rea
Solve for x. Round your answer to the nearest tenth. Will brainlist first correct
What is the best way to revise for my science and math mock in 2 months?
Which of these fractions is equivalent to the fraction in this image?
Find the area of the following triangle: 18 9 11 14 Note: Figure not to scale.
Agnozzi, who is deaf, purchased several items at a large chain discount store. One of the items was a large inflated doll for his daughter. Agnozzi went to a ca
Which element should you not consider when analyzing a film scene? A. The director's recent success B. The special effects C. The time and place of the film D.
Write any five points to be considered while selecting an occupation​
¿En qué oración se conjuga correctamente el imperfecto de subjuntivo para expresar duda? A) El jefe ha dudado que hubieran analizado la contabilidad a tiempo. B
When rolling a pair of dice is there a better chance of rolling a 7 or a 9? Explain