jaecol391ox0nr4 jaecol391ox0nr4
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

A local frozen yogurt shop sell its yogurt and topping for $0.45 per ounce. If Felix bought 8.4 ounces, how much did it cost?

Respuesta :

plopideplep plopideplep
  • 12-02-2021
8.4 ounces costs $3.78
Answer Link
994821453 994821453
  • 12-02-2021

Answer:

It costs $25.65

(Im not sure if this is right but i tried)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

6Co2 + 6H2O to C6H12O6 + 6O2 , determine how this reaction can be classified
Who provided the first evidence that atoms contain subatomic particles? Ernest Rutherford J. J. Thomson John Dalton
2 5/8+ 1 3/8 mixed number 7 1/4 +2 3/4 mixed number 2 2/5+ 4 2/5
1. You have gone for a shopping spree, in the sales. There is a 50% sale. You want to buy a shirt, the full price of this shirt is £13.50. How much will you pay
Find the area of the quadrilateral in the figure. A. 13.64 B. 22.25 C. 19.64 D. 15.25
what is the slope of a line through (1,9) and (-3, 16)
Which of the following statements describe the steps you need to take to delete a file? Select all that apply. Click on the X at the top right of the screen. C
How to write this number into the Standard (algebraic) form?
Which law requires a driver to submit to a breath or blood test if asked by an officer?
192 rounded to nearest tenth?