chicken4nugget800 chicken4nugget800
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mikayla caught a value pack of crackers for $6.72. The value pack had 24 individually wrapped crackers packages. Solve 24x = $6.72 to find the cost per package in dollars.

Respuesta :

kullbaseball kullbaseball
  • 12-02-2021

Answer:

0.28$

Step-by-step explanation:

divide

Answer Link

Otras preguntas

A large adult elephant weighs 24,000 pounds. A baby elephant, on the other hand, weighs only 260 pounds. How much more does the adult elephant weigh?
Which of the following is NOT a component of physical fitness? A) Cardiovascular Endurance B) Muscular Endurance C) Reaction Time
Why do you think it was so important for artists to create such realistic interpretations? How do you think the role of the artist has changed if any?
A water tank is in the shape of a cone.Its diameter is 50 meter and slantedge is also 50 meter.How much water it can store     In it ? it releases water to a ga
the greatest wind speed ever recorded on earth's surface is 231 miles per hour. what is the speed in kilometers per hour
For question 5, identify the noun or pronoun modified by the underlined adjectival phrase. Did you see the start of the basketball game? A. you B. see C. sta
What role did clara barton serve during the civil war?
Purpose of the anaconda plan
The ____ is cited as a disadvantage of web-based training and distance learning by some educators. lack of face-to-face contact slow feedback and gene
Which word best completes this sentence? ____________ through peer-to-peer education is a goal of awareness organizations like Students Against Destructive De