horses96
horses96 horses96
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE!! 10 POINTS!!
A store owner wants to prepare 100 lb of a candy mix that she will sell for $1.36 per lb. She mixes 20 lb of jelly beans that cost 20 cents per lb with sugar candies. How much does 1 lb of sugar candies cost. I WILL MARK BRAILIEST, PLEASE HELP ME! I don't get it!

Respuesta :

sbethanaboina2027 sbethanaboina2027
  • 13-02-2021

Answer: 1.65

I hope this isn't too late : )

Answer Link

Otras preguntas

Which of these is the BEST definition of internment? A ) the idolization of a single national identity the confinement of a specific group of people the sympath
6. What is the least common multiple (LCM) of 11 and 12?
Write the formulas of the compounds formed by NH4+ with the following anions: CN−, ClO3−, SO32−, H2PO4−. Express your answers as chemical formulas separated by
25 POINTS!! Will mark brainliest!!!! I need help!!! Please help answer #1 a-b
Is anyone able to solve this system of equation? ​
All real numbers w that are less than -7 0r greater than 14
Fishes abounds ----- own pond.
HELP PLZ What number needs to be added to both sides of the equation to complete the square? x^2+12x=-34
Help me please please
Demand for home computers has increased yet the price has fallen.Explain this