iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

24 ounces of juice for $2.25 or 40
ounces of juice for $3.79

Respuesta :

kat1792 kat1792
  • 11-02-2021

Answer:

40 once cause its double the juice not double the price im not sure

Answer Link

Otras preguntas

Find the asymptote of f(x)=(2e^x +3e^3x) / (e^2x -e^3x)
5/10 4/1 what is the answrr
How do you fractor 6 by 100?
In a machine, a large gear completes a revolution every minute while a small gear completes a revolution every 24 seconds. if th gears are currently aligned, ho
The Sumerians first used their method of writing to create stories and poems. true or false.
which roman feats of engineering most helped the empire expand? A. Aqueducts and canals B. Bridges and roads C. Colosseums and temples D. Public baths and mar
When the United States entered World War I in 1917, General John J. Pershing was appointed commander in chief of the American Expeditionary Forces (AEF) charged
The answer to the problem?
Select the correct meaning of the word below. You may use a dictionary. victuals vital organs food
Why do particles carried by rivers settle to the bottom as the river enters the ocean?