7196100 7196100 11-02-2021 Mathematics contestada A local pizza shop sells pizza by the slice at a price of $1.25 per each slice. The table below represents how much it would cost for different amounts of slices. What is the SLOPE of this table? Slices (x) Total Cost (y) 0 slices $0 1 slice $1.25 2 slices $2.50 4 Slices $5 6 slices $7.50 8 slices $10