iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

4.4 pounds of sugar for $2.35 or 10
pounds of sugar for $4.99

Respuesta :

gre77536
gre77536 gre77536
  • 11-02-2021

4.4 pounds $2.35 = $.53 per pound

10 pound $4.99 = $ .49 per pound

Answer Link

Otras preguntas

how do landforms affect human life
Adrenaline is produced by which gland? Thymus Adrenal gland Pineal gland
in 14.987 what place value is the 7 in
6 [ 4 × ( 72 - 63 ) ÷ 3 ]
The difference of 8 and the quotient of a number and 6 is 9
Which characteristics do cell membranes and cell walls have in common?
Question Middle School Mathematics 5 3 pts Avatar of Grace77 All three trains just arrived at the station. When will they next all arrive at the station at the
What is the sl unit for length
You have prepared 42 mL of distilled water,18 mL of vinegar and 47 mL of salt water for an experiment. How many milliliters of solution will you have if you fi
which of the following types of organisms uses cellular respiration for their cellular energy needs