lluviafernandez2 lluviafernandez2
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

Tyrone spends $2 on ingredients for every $7 of revenue he collects selling
sandwiches at his shop. Tyrone collects $2100 selling sandwiches in a day. What
is Tyrone's PROFIT for the day?*
Cost ($)
Revenue ($)
2
7
2100

Respuesta :

LEGENDARYGIRL158
LEGENDARYGIRL158 LEGENDARYGIRL158
  • 11-02-2021

2+7+2100 it would be = $2,109

Answer Link

Otras preguntas

How do character traits affect the way people in a community get along with each other? What essential skills were used in this session?
Can someone show me how to do this? What volumes of 60% hydrochloric acid solution and 30% hydrochloric acid solution must be mixed to make 125mL of 36% hydroch
what does 'butterfingers' mean?
What's the answer please
6. Minimum value determined by the formula function f (x) = 2x ²-8x + p was 20. Value f (2) is.7. Shape factor of the quadratic equation 4x ²-13x = -3 is ...8.
Steve built a rectangular  table that is 72 inches long and has a perimeter of 240 inches.What is the width of Steve's table? Please answer for me.
How long will lucy have to wait before her $2500 invested at 6% earns $600 ?
what does 'case by case' mean?
could you tell me what is a genre?
what are the principal parts of a verb?