mahimaaa
mahimaaa mahimaaa
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

It costs 3.75 for 25 fl. Oz. Of detergent or 12.60 for 90 fl. Oz. Which is the better buy?

Respuesta :

emmatrejo
emmatrejo emmatrejo
  • 11-02-2021
3.75 for 25 because its 6.66666 instead of 7.14
Answer Link
tuckangel6
tuckangel6 tuckangel6
  • 21-02-2021
12.60 for 90fl I think
Answer Link

Otras preguntas

Find the difference.
Simplify. (3.125) + (-3.9) - (2.46)
What is aunt Georgiana's consolation in the wilderness A. Music B. Her nephew C. Religion D. Her husband
What kind of listening involves imagining yourself in the other person’s position so you can better understand what he or she is thinking? empathetic reflective
8. When writing down your goals, always list them in a ____________ way. a.positive b.negative c.challenging d.rigid
The weight of 100 identical samples of a substance is 0.01 pound. What is the weight of 10,000 samples?
The Geologic Time Scale begins at the formation of Earth approximately _____ years ago.
Which of the following is not something you should check during the revision phase of writing your research paper
Carlos and his family left for the amsuement park at 8:35 a.M. The trip took 1 hour and 55 minutes. What time did they arrive
In the diagram above, what will happen if the government sets the price for rent at Point B?