lovelife24 lovelife24
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

original price:$23.99;markdown:44%

Respuesta :

5455lrg555
5455lrg555 5455lrg555
  • 03-11-2016
Multiply the price by 44, then subtract the answer from the original price. That's your answer $13.43 dollars is the new price.
Answer Link

Otras preguntas

find (f+g) (x) f (x) = 4x - 4 and g (x) = 2x^2 - 3x
Solve for x. Image is below.
Tessa conducted a demonstration about the movement of materials in and out of cells. She closed the door to her classroom, then sprayed a little perfume in the
Which phrase correctly completes this conversation? Juan: ¿Cuánto pesas? Pedro: sesenta y tres kilos. A. Él pesa B. Yo peso c. Tú pesas D. Ella pesa
A recipe that makes a dozen cookies calls for 1 1/2 cups of milk, 2.25 cups of flour, and 1 1/4 cups of other ingredients. How many cups of other ingredients, m
Kirima is building a wall for her snow fort. She first makes a firm base out of snow, and then piles uniformly sized blocks of snow in a brick-like pattern. She
What are ions exactly? Are atoms with an incomplete outer valence shell called ions?
How do I solve this problem?​
the measure of an angle is 12 less than twice the measure of its supplement. what is the measure of the angle
Which of the following best describes the idea in the novel of how to treat other people? You can never know what another person is feeling. Other people should